The Slap er den bløde opvarmerflogger Dan Lei opfandt som forberedelse til The Fist. Snerter af pukkelokseskind på ca. 35 cm. Hver snert er omkring en centimeter bred, blød nok til 20 minutters fokuseret opvarmning af balderne uden at gennembryde huden. Det er step 1 i Orgasmesættet — den pisk der gør den efterfølgende leg med The Fist mulig. Håndlavet på vores eget værksted i Skive.
The Slap er ikke en tilfældig opvarmer. Dan Lei opfandt den specifikt som step 1 i Orgasmesættet — fordi The Fist (Orgasme Pisken) kræver en bestemt type opvarmning for at virke som den skal. Uden ordentlig opvarmning åbner The Fist sig på koldt skind, og teknikken til orgasme-slag fungerer ikke.
The Slap er svaret på det problem. Snerterne er skåret af pukkelokseskind, som er kendt for sin blødhed og holdbarhed. Hver snert er omkring en centimeter bred, og de samlede 35 cm snertelængde er nok til at dække et helt baldeområde i ét slag. Det 20 cm lange håndtag giver fast greb selv ved længere sessions.
The Slap er bygget til ét formål: 20 minutters fokuseret opvarmning af et bestemt område, så huden og musklerne er klar til de tungere slag. Det er den teknik Dan har udviklet sættet omkring.
Når balderne er røde og varme, er huden klar til The Fist.
De fleste opvarmer-floggers laves af alm. læder eller skind fra køer. Pukkelokseskind er valgt fordi det er blødere ved samme tykkelse. Det betyder at slaget mærkes uden at huden bryder. Det er en forudsætning når du skal slå det samme område i 20 minutter — alm. læder ville begynde at give skarp smerte længe før opvarmningen er færdig.
Skindet bliver desuden blødere og mere fleksibelt med brug. The Slap er en pisk der bliver bedre med tiden.
Anbefales af Dan Lei"Bruges de første 20 minutter til opvarmning af et bestemt område. Det bedste område er balderne. Hold fokus på dette område under opvarmningen — ellers tager det meget længere tid." — Dan Lei, ejer og stifter af SadistensToolbox
|
"Bruges de første 20 minutter til opvarmning af et bestemt område. Det bedste område er balderne. Hold fokus på dette område under opvarmningen — ellers tager det meget længere tid."
— Dan Lei, ejer og stifter af SadistensToolbox
The Slap er designet sammen med to andre piske til at fungere som et samlet system:
Du kan købe pisken som enkeltprodukt her eller som del af det fulde Orgasmesæt. Sættet er billigere end at købe piskene enkeltvis.
The Slap er lavet i hånden af Dan Lei på vores eget værksted bag butikken i Skive. Hver flogger er unik. Pukkelokseskind er et naturprodukt, så farvemønster og den præcise længde og bredde af snerterne varierer en smule fra eksemplar til eksemplar.
Vi giver garanti mod fejl i fabrikation og materiale gennem hele pisken levetid. Slid på selve læderet eller på modtageren er ikke dækket.
Se hele Made by Lei-sortimentet eller vores andre opvarmer-floggers.
Se vores video omkring hvordan man bruger denne pisk(See the English version below):
How to use The Slap Flogger in the best way.