Kiotos COX Flesh 024

Realistisk Dildo med Sugekop – Kiotos COX 25 cm

249,00 kr.

En realistisk dildo med fyldig form, blød overflade og en sugekop der faktisk holder. Kiotos COX måler 25,5 cm i total længde og 19 cm i indstiksbar længde — solid, fyldig og lavet til både soloseancer og fælles leg. Sugekoppen sætter den fast på væggen, gulvet eller badekarkanten, og den passer samtidig i alle standard O-ring strap-on selesystemer. Lavet i blødt TPE der mimer hudens fornemmelse og bøjer sig naturligt under brug.

Antal

Diskret og fortrolig handel

Dag-dag levering på hverdage

Diskret og fortrolig handel

Diskret levering og handel

365 dages returret

365 dages returret

Kiotos COX – realistisk dildo der står fast og giver efter

Der er noget særligt ved en dildo der både ser realistisk ud og opfører sig sådan i hånden. Kiotos COX er fyldig nok til at mærkes ordentligt, blød nok til at give efter, og den bøjer sig med kroppen i stedet for imod. 25,5 cm i total længde, 19 cm der kan tages, og 5,3 cm i diameter — det er en dildo med tilstedeværelse, lavet til dem der ved hvad de leder efter.

Hvad gør Kiotos COX særlig?

Den blødt formede TPE-overflade er det første du lægger mærke til. Materialet har en hudlignende tekstur der varmes op mod kroppen, og hovedet er formet med tydelige detaljer der kan mærkes under brug. Skaftet har en let kurve der naturligt rammer indre stimulationspunkter — uanset om du bruger den vaginalt eller anal-orienteret.

Sugekoppen er ikke bare pynt. Den er kraftig nok til at sidde fast på fliser, glas, lakerede døre og badekarkanter — alt med en glat, ikke-porøs overflade. Det betyder hands-free brug i alle de positioner du gider eksperimentere med. Samtidig er sugekoppens base formet til at passe i alle standard O-ring harnesses, så samme dildo fungerer både til solo og som strap-on med en partner.

Til hvem — og til hvad?

Den her dildo passer til dig der vil have en realistisk fornemmelse uden at gå på kompromis med størrelsen. 5,3 cm i diameter er fyldig — ikke ekstrem — og 19 cm indstiksbar længde giver plads til at lege uden at man rammer bunden hver gang. Den er et godt valg hvis du flytter dig fra mindre dildoer og vil opgradere, eller hvis du allerede ved at du foretrækker realistisk frem for futuristisk.

Til strap-on-brug fungerer den fint i de fleste seler — base-diameteren er lavet til at sidde stabilt i O-ringe på 4 til 5 cm. Skal du udforske mere fyldigt udstyr, kan du se vores udvalg af store og kæmpe dildoer, eller udforske hele dildo-sortimentet for at finde den rigtige form og størrelse.

Materialer, sikkerhed og pleje

Kiotos COX er lavet i 100% TPE — termoplastisk elastomer. Materialet er phthalatfrit, lugtfrit og produceret uden de tilsætningsstoffer du vil undgå i intimt legetøj. Det er blødt, fleksibelt og bøjer sig naturligt, men det er ikke 100% poreløst som silikone er. Det betyder to ting i praksis: du skal bruge kondom hvis dildoen deles mellem partnere, og du skal ikke koge eller blegemiddel-rense den. Vask den med lunkent vand og vores anbefalede legetøjsrens efter brug, og lad den lufttørre.

Brug kun vandbaseret glidecreme sammen med Kiotos COX — silikone- og oliebaserede produkter nedbryder TPE over tid. Den er vandtæt, så bruseren og badekarret er åbne legepladser. Opbevar den et tørt, mørkt sted, gerne i en stofpose for sig selv — TPE kan reagere kemisk med andet legetøj hvis de ligger oven på hinanden.

Dennis siger

"Sugekoppen er den her dildos største kvalitet — sæt den fast på en flise i bruseren og find ud af hvad det vil sige at have hænderne fri. Brug rigeligt vandbaseret glidecreme fra start, og giv dig selv tid til at varme op. TPE bliver blødere når det rammer hudtemperatur, så de første tag føles altid lidt fastere end resten."

— Dennis Larsen, SadistensToolbox

Produktspecifikationer

  • Materiale: TPE (termoplastisk elastomer)
  • Total længde: 25,5 cm
  • Indstiksbar længde: 19 cm
  • Diameter: 5,3 cm
  • Vægt: 520 g
  • Farve: Flesh (hudfarvet)
  • Sugekop: Ja — kompatibel med glatte, ikke-porøse overflader (fliser, glas, lakeret træ)
  • Strap-on kompatibel: Ja — passer i standard O-ring seler
  • Vandtæt: Ja
  • Phthalatfri: Ja
  • Body-safe: Ja (TPE er ikke poreløst — brug kondom ved deling mellem partnere)
  • Rengøring: Lunkent vand og legetøjsrens — ikke koges
  • Glidecreme: Kun vandbaseret

Specifikke referencer

6 andre varer i den samme kategori: